\
 

Finlandia

Autor: Polka Data: 10 Paź 2017 Kategoria: życie |

szkołaWiele się słyszy o edukacji w różnych krajach. Edukacja to największe dobro – jakie możemy zaoferować naszym dzieciom. Niestety – nie wszystko zależy od nas samych – często jesteśmy więźniami naszych systemów edukacyjnych. I teraz pytanie – co jest dobre dla naszych dzieci? Czy – to że w większości krajów Unii Europejskiej – dzieciaki idą do szkoły w wieku 6 lat czy wcześniej ma znaczenie dla ich rozwoju? Czy jakość edukacji wpływa na nasze dzieci?

Cóż – pewnie ile osób – tyle opinii. Ale na pewno program edukacyjny powinien być dostosowany do wieku dzieci. I to jest chyba największy problem, jaki wystąpił u nas w Polsce. Posłaliśmy dzieciaki do szkoły wcześniej, ale zapomnieliśmy dostosować program… W Anglii już 3-4 letnie szkraby mają OBOWIĄZEK szkolny, ale te dzieci się bawią – jak w przedszkolu. Uczą się i bawią! I na tym to powinno polegać.

Wiele się też słyszy o Finlandii i ich sposobie na to – żeby w dzieciach nie została zniszczona kreatywność… Swoją drogą – kiedyś weszłam na stronę firmy fińskiej – http://fasmer.fi/ – i te słowa po fińsku – to łamacze języka. Polyuretaanieriste, polyuretaanielementti, mineraalivillaelementti czy sandwich elementit – sami oceńcie…. No ale mówi się, że najwięcej wynalazców obecnych czasów pochodzi właśnie z tego kraju. Musi więc coś być w ich sposobie na edukację…

Oby w naszym kraju – raju dzieci miały dużo szczęścia i poziom edukacji wzrósł…

Komentowanie wyłączone.

Copyright © 2018 Dzieciaki emigrantów